Hakkımızda

Solar Port Enerji Sistemleri Tic. Ltd. Şti. 2020 yılında kurulmuş fotovaltaik enerji üretim sektöründe faaliyet gösteren üretim ve hizmet firmasıdır.

SOLARPORT ENERJİ, anahtar teslim güneş enerjisi sistemi projelerinin tasarımından hayata geçirilmesine kadar bütün aşamalarında faaliyet göstermektedir. Fotovoltaik sistemlerin kurulumu
sürecinde gerekli her türlü malzeme tedarikinin yanı sıra, kullanılan malzemelerin ve sistem montajının kalitesi ve fotovoltaik sistem ekipmanlarının üretimi konularında da teknik danışmanlık ve denetim hizmetleri sunmaktadır.

Kadromuz, profesyonel kariyerleri süresince güneş enerjisi sistemlerinin üretimi, kurulumu, bu sistemlerin ürettiği enerjisi depolanması ve dağıtımı konularına odaklanmış ve bu alanlarda ihtisaslaşmış mühendislerden oluşmaktadır. Uzmanlarımız, Türkiye’ de kazanmış oldukları teknik, idari ve hukuki deneyim ile Türkiye’ deki güneş enerjisi sektörünün stratejik planlama, kaliteli ürün ve elektrik şebekesi bağlantısı alanlarındaki ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir.

Güneş enerjisi projelerinin geliştirilmesi için yurtiçi ve yurtdışı finansman olanaklarının araştırılması, fizibilite çalışmalarının yapılması ve iş planlarının hazırlanılması konularında uzmanlaşmış bir kadroya sahibiz. Mühendis ekibimiz, küçük ve büyük ölçekli fotovoltaik sistem uygulamalarındaki deneyimi sayesinde, merkezi olmayan enerji sistemlerinin elektrik şebekesine bağlantısı noktasında ortaya çıkması muhtemel zorlukları kolayca aşmaktadır. Ayrıca güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu sonrası gerekli bakım-onarım, sistem kontrolü, performans ölçüm ve takip çalışmalarındaki deneyimlerimizi güneş enerjisi sektörüne sunmaktayız.

Vizyon

Solar port olarak alanında uzmanlaşmış kadromuzla enerji sektörünü yakından takip ederek faaliyet alanımızda öncü firmalardan biri haline gelmek ülkemizde ve dünyada yaşanan enerji sorununa yenilenebilir kaynaklarla çözüm oluşturmak.

Misyon

Enerjinin doğal kaynağıyla çıktığı bu yolda kaliteden asla ödün vermeden müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak, verdiğimiz hizmetlerin iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve sürekliliğin sağlanması, yerli yenilenebilir enerji kaynaklarının elektrik üretimindeki payını arttırarak ülke ekonomisine destek olmak, çevreye ve doğaya olan sorumluluklarımızın bilincinde hareket ederek, gelecek nesillerimize daha temiz ve yaşanılabilir bir dünya bırakmaya katkıda bulunmaktır.